Minden az arcára volt írva: Kamala Harris kiakadt Jimmy Carter temetésén (FOTÓ)
Az egyik fotós elkapta a pillanatot, amint Kamala Harris észreveszi, hogy Obama Donald Trumppal kedélyesen beszélget.
Ahogy ezen a nyáron mindenféle fajhoz tartozó amerikaiak visszhangozták, hogy a Fekete Életek Számítanak.
„Ha valakinek volt joga megkérdőjelezni, hogy érdemel-e megváltást demokráciánk, akkor az ifjabb Dr. Martin Luther King volt. Mivel a furkósbotokkal és a lincseléssel, a választási adókkal és az írástudási tesztekkel szemben sem engedett soha az erőszaknak, soha nem lengetett fehér zászlót, soha nem árulta el azt az országot, amelyet hazájának hívott, annak ellenére, hogy az minden igazságtalanságot és méltatlanságot elkövetett ellene.
Ehelyett álma megvalósításának leghatékonyabb – és legradikálisabb – módját tűzte ki céljául, és másokkal együtt menetelve, beülve, bojkottálva ismerte fel, hogy – mint mondta – »A gyűlölet nem képes elűzni a gyűlöletet; csak a szeretet képes erre«.
Bátorságának, fegyelmének, látásmódjának és ez ehhez járuló mindennek ellenállni képes kitartásának magvai évekkel később gyümölcsöt hoztak. Elhozta nekünk az állampolgári jogokról szóló törvényt. A szavazati jogokról szóló törvény. Az erőszakmentes ellenállás amerikai hagyománya nemzedékeken át ível, ahogyan ezen a nyáron is láthattuk, amikor mindenféle fajhoz tartozó amerikaiak visszhangozták példáját azzal, hogy felálltak és kimondták, hogy a Fekete Életek Számítanak – nem többet, de nem is kevesebbet.
A #MLKDay napon az ő életét ünnepeljük, de arra is fel vagyunk szólítotva, hogy saját szolgálatunk révén éljük meg az általa vallott értékeket. Íme néhány mód, amellyel bekapcsolódhatsz a közösségbe: bideninaugural.org/day-of-service/
Hazánk történetének kemény fejezete közepén vagyunk, de az #MLKDay-nek emlékeztetnie kell minket arra, hogy korábban is éltünk már át nehéz időket – és arra, hogy erősebbek lettünk általuk. Csupán azért, mert soha nem hagytuk el a demokráciánkba vetett hitet. Csak azért, mert soha nem hagytuk abba tökéletesítésének munkáját. És csak azért, mert még a megfélemlítés, a megkülönböztetés és az elképzelhetetlen szenvedés ellenére sem hagytuk abba a szebb napról való álmodozást – és soha nem mulasztottuk el beletenni a hosszú, nehéz és elengedhetetlen munkát”.